Beseda a Workshop

Je krásne, keď majú ľudia a predovšetkým deti záujem o to, čo im chcete povedať. V mojom prípade, o knihu, ktorú som napísala. 

S týmto pocitom som išla na prezentáciu knihy E(a)ko na to? spojenú s workshopom do nitrianskej krajskej knižnice Karola Kmeťka. Prvotná tréma okamžite opadla po krásnom predstavení mojej maličkosti deťom pani knihovníčkou. Okrem autorského čítania prišlo aj na otázky od poslucháčov. To najsuper (a najviac stresujúce) je, že deti sa vás naozaj môžu a vo väčšine prípadov aj opýtajú na čokoľvek. A tak sa aj dialo a deti sa skutočne nepýtali na klasické: “ odkiaľ si mala inšpiráciu?“ alebo “ ako sa ti písalo?“. Dostala som napríklad aj otázku:“ prečo tu chýba kvetinka?“ 

Potom ako sme si prečítali príbeh z knižky o výrobe hmyzieho hotela, dopodrobna prehliadli knihu, pustili sme sa do workshopu – výroby hmyzieho hotela. Opäť som bola veľmi milo prekvapená, pretože skvelá pani knihovníčka, ako mi povedala, si dala prechádzku po lese a pozbierala a priniesla mach, konáriky, kôru ale aj staré črepníky a pridala ich k materiálu odo mňa, bambusovým dutinkám, suchej tráve, starým hrnčekom, machovke, pilinám… takže nám v knižnici o chvíľu voňalo ako v lese.

Samotné vytváranie hotelu pre hmyz s deťmi bolo naozaj zábavou a nikdy ma neprestane baviť aj prekvapovať ich kreativita. Samozrejme sme rozoberali kto asi bude v hoteli bývať, dokonca niektorý mi podrobne popísali aj predstavu o izbách či rannom menu 😉 jeden hotel, ktorý sme spoločne s deťmi vyrobili, som s veľkou radosťou venovala knižnici ako aj podpísanú kópiu knižky. 

Ak by ste aj vy mali záujem o takúto besedu, autorské čítanie a workshop, tu získate viac informácií ➡️ Mám záujem o besedu.

 

Foto kredit: krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľaj

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Scroll to Top